ZESPÓŁ AKROBACYJNY ORLIK
Aktualności
Sezon 2014 rozpoczęty!!!!
22.07.2014
Orliki w Anglii

 

 

 

Sezon 2014 rozpoczęty!!!
Jeszcze nie ochłąneliśmy po wrażeniach z Air Tattoo w Fairford, a już jesteśmy po pokazach w Estońskim Amarii. Ehh!!! Cóż za tydzień!!!

 

W samym Fairford spędziliśmy kilka dni. Oczywiście nie obyło się bez przygód i tak oto pierwszego dnia niesprzyjająca pogoda w Holandii zatrzymała nas w Świdwinie, gdzie zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez kolegów z "Suchoji". Wypoczynek w Połczynie i dalej w drogę! Przysłowiowe "BCH" tudzież "CAVOK" towarzyszyło nam niemal przez całe Niemcy i Holandię, gdzie musieliśmy zatrzymać się na tankowanie przed "skokiem" przez morze. Angielskie brzegi standardowo skryły się w chmurach, lecz o dziwo po lądowaniu przywitało nas słońce, które niemal bez przerwy towarzyszyło nam podczas pokazów oraz Polska publiczność, która ożywiła się na widok biało-czerwonych szachownic na burtach i skrzydłach naszych samolotów.


 


Świetna organizacja, miłe przyjęcie oraz komunikatywność osób funkcyjnych były niewątpliwie mocnym punktem tej imprezy, nie mówiąc już o doskonałej treści pokazów jakimi były występy solistów i zespołów akrobacyjnych. 


Red Arrow`s, Patrouille De France, Patrouille De Swiss, Frecce Tricolori, solówki na Tajfunach z W. Brytanii oraz Włoch, para polskich Su-22, F-16 z Turcji, Belgii, Holandii, Tornado, Albatross z Estonii, Spartan z Włoch oraz wielu wielu innych, a w szczególności co porusza większość miłośników lotnictwa, Hurricane Mk IIc , Spitfire oraz Wellington w powietrzu.


A także Orlik Aerobatic Team. Dla nas RIAT 2014 to przede wszystkim niesamowite wspomnienia i kolejna lotnicza przygoda, a jak wypadliśmy ?
Nie nam to oceniać, czekamy na wasze konstruktywne opinie i komentarze.
Z lotniczym pozdrowieniem.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych